Çözümlerimiz
Otomatik Veri Toplama
Tedarik Zincir
Varlık Yönetimi
Saha Servis
Yazılımlarımız
Barkod Etiketleme
Saha Satış Sistemi
Stok Kontrol Sistem
Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)
Demirbaş Yönetim Sistemi
Market ve Mağaza Sistemleri
Oto Servis Programı
Restaurant Takip Sistemi
Raf Sistemleri
Depolama Raf Sistemleri
Turnike Sistemleri
Hizmetlerimiz
Rf Alan Araştırması
Teknik Servis
Bakım
Kuruluş İşlemleri
Sporsalonu Takip Sistemi
Personel Devam Kontrol
Ambar Yönetim Sistemleri

Tedarik zincirinin sürekliliğinde önemli bir yer tutan depolama, etkin yönetilmesi halinde büyük fayda ve kar sağlar.
Ambar yönetimi sırasında karşılaşılabilecek her türlü zorluğun üstesinden gelebilmeniz için Novosoft Cubic Ambar Yönetim Sistemi en doğru çözümdür.Cubic, bir ambarda gerçekleşebilecek tüm operasyonları etkin ve verimli şekilde yönetmek, operasyonların kağıtsız, en kısa sürede, en az insan ve makina kaynağı ile hatasız tamamlanmasını sağlamak üzere tasarlanmış dinamik bir sistemdir.

Ambara gelen ürünlerin, kabul edilmesinden sevk edilmesine kadar geçen tüm süreci, bilgisayar ortamında ve otomatik tanıma teknolojilerini kullanarak yönetir, kaydeder ve raporlar. Cubic, kablosuz ağ altyapısının kullanımıyla tüm işlemleri anında gerçek zamanlı gerçekleştirir; karar verme, izleme ve raporlama anlık olarak yapılır. Sektör bağımsız bir ambar yönetim sistemi olan Cubic, işletme içerisinde kullanılan diğer kurumsal kaynak planlama çözümleri ile entegre çalışarak işletmenin veri bütünlüğünü sağlar. Tedarik zincirinizde yer alan firmalar ile sağlıklı veri alışverişi yapmanıza imkan tanır.

Çoklu ambar yönetimini destekleyen Novosoft Cubic, 3. parti lojistik hizmeti veren, dağıtık yapıda depolama yapan şirketlerin operasyonlarının merkezi yönetimine de olanak sağlar. Cubic, kullanıcılara önceden belirlenmiş kurallar doğrultusunda uyarı mesajları yollayarak önleyici uygulamaların gerçekleştirilmesine imkan verir.

Windows platformu ve MS SQL, Oracle gibi farklı veritabanları üzerinde çalışan Cubic, IBM AS/400 ve DB2 veritabanı üzerinde çalışan Cubic400  sürümleriyle Novosoft Cubic; SAP, Oracle, MS Axapta, Logo, Link gibi çeşitli kurumsal kaynak planlama paketleriyle tam entegre çalışabilir. Ölçeklenebilir ve parametrik mimarisiyle birbirinden farklı işletmeler ve süreçler için en uygun çözümü sağlar.

Novosoft Cubic sektörde kullanılan tüm kablosuz terminaller (Symbol, Psion-Teklogix, Intermec, Hand Held Products, Datalogic, PSC, &8230;) ile tam uyumlu çalışmaktadır.

Sağladığı Faydalar

Kablosuz ağ teknolojisi sayesinde, eş zamanlı olarak hızlı ve hatasız depo yönetimi
ERP paketleriyle çift yönlü entegrasyon
Palet, koli hatta adet bazında giriş, stoklama ve sevk işlemleri yapabilme
Sipariş, ürün ve müşteri bazında palet takibi
Otomatik algoritmalar sayesinde, parametrik olarak ürün-adres bazında esnek yerleştirme ve toplama yapabilme
Esnek FIFO, LIFO ve FEFO uygulaması
Ürün, müşteri veya tedarikçi bazında giriş-çıkışın engellenebilmesi
Dar koridor ve drive-in gibi göz tipleri kullanabilme yeteneği sayesinde depo adreslerinin verimli kullanımı ve stok kapasitesinde artış
Kullanıcı hatalarının minimuma indirilmesi
Kaynak Planlama ve Performans Yönetimi

Özellikleri

 

Tedarik Zinciri Entegrasyonu
Otomatik karantina
Raf-Sevk ömrü kontrolu ve yaşlandırma takibi
Cross-Docking (transit yükleme)
Gerçek zamanlı (RF) izleme
RFID desteği
WEB desteği
SMS desteği
Katma değerli hizmetleri destekleme ve raporlayabilme
Replacement (adres düzenleme)
Replenishment (otomatik adres besleme)
Cubic, ambara gelen ürünlerin girişinin yapılmasından sevk sonrasında performans kriterlerinin ölçümlendirilip raporlanmasına kadar tüm süreci hatasız yönetir.

Ürün Kabul/Giriş
Ambara paletlerle alınan ürünler, ürün kodu/palet numarası/lot numarası gibi bilgilerin bulunduğu barkod etiketi ile etiketlenir. Dışarıdan gelen ya da imalat çıkışı olan paletlerin kalite kontrol/satınalma bilgisi el terminalleri yardımıyla sisteme işlenir. Kalite kontrolden geçen ürünlerin, ilgili personel tarafından barkod bilgileri okutularak depoya girişi yapılır.

Yerleştirme ve Düzenleme
Ambar giriş bölgesinden gelen palet bilgilerine göre paletlerin yerleştirileceği lokasyon bilgileri tanımlanır. Novosoft Cubic her paletin yerleştirileceği en uygun alanı belirler ve forklift emirleri oluşturur. Bu emirler telsiz sinyalleri ile forklift terminallerine iletilir.  Emri alan forklift operatörü, palet, alındığı yer ve yerleştirileceği adres/yer bilgilerinin barkodlarını okutarak emri uygular. Belirli bölge ve bölge içerisindeki adreslere göre yerleştirilen ürünler yerleştirildikleri adres bilgisi ile birlikte sisteme kaydedilirler. Böylece adresli depo ve palet bazında, seri numarası ile FIFO ve lot takibi kolaylıkla yapılabilir. Ambar düzenleme işleminde ise Novosoft Cubic, ambar içerisinde farklı sebeplerden ötürü oluşabilecek düzensizliklerin (önceliklendirme sırasında bölgesi dışına konulan ürünler gibi) gerekli ambar içi taşıma emirlerini oluşturarak ideal duruma getirilmesini sağlayabilir.

Sayım
Ambar içerisinde gerekli görüldüğünde sayım işlemleri yapılabilir. Bu işlemler belirli ürün ya da adreslere göre yapılabileceği gibi tüm depo için de yapılabilir. Cubic Ambar Yönetim Sistemi; sayım işlemi ile ilgili planlar gerçekleştirir, fark raporlarını yaratır ve eğer onay verilir ise fiili durumu kaydi duruma çevirir.

Sevkiyat ve Palet Bulma
Müşteri ve ürün bazında oluşturulan sevkiyat planı, ürün bazında konsolide edilir. Her ürün için palet, koli ve hatta gerekiyorsa adet bazında toplama emirleri oluşturulur. Bütün işlemler kamyon rampaya girdiğinde otomatik olarak başlatılır. İstenilen mamuller için gerekli paletlerin yerleri, önceden tanımlanmış palet bulma parametrelerine göre tespit edilir. Telsiz sinyalleri ile toplama emirleri forklift terminallerine iletilir ve forkliftler aldıkları emirleri palet kodu, alınan yer ve yükleme adres barkodlarını okutarak uygular.

Yükleme Kontrolü
Toplanan ürünler sevk rampalarına getirilir ve konsolide edilmiş olanlar sevkiyat bazında ayrılır. Cubic sevkiyat bazında ürün ve adet kontrolü yaparak tam ve doğru sevkiyat yapılmasını sağlar. Farklı mamul ya da miktarda sevkiyatta gerekli uyarılar yapılır.

Zone Tanımlama
Bu işleyiş içerisinde ambar kapasitesinin verimli kullanılmasını sağlayabilmek için Cubic Ambar Yönetim Sistemi, zone tanımlama özelliği ile ambar içerisinde yoğun  hareket gören ürünlerin öncelikli zone'lara yerleştirilmesini sağlar. Öncelikli zone'ların ambar içerisinde erişilmesi kolay adresler olarak belirlenmesi ile, çok hareket gören ürünler minimum efor ile hareket ettirilir.

Öncelik Belirleme
Cubic, ambar içerisindeki kaynakların en verimli şekilde kullanılması için öncelikli tanımları kullanır. Ürün ve işlem bazında öncelikler belirlenebileceği gibi kullanılan forklift ve diğer ekipmanlar da detaylı olarak tanımlanır ve kendilerine en uygun işlere atanırlar. Gerektiğinde yetkili kullanıcılar tarafından bu öncelik tanımlarına manuel olarak müdahale edilerek belirli emirlerin öne alınması, ya da mevcut kaynakların yoğun olarak bir işe atanması sağlanabilir.

Performans Belirleme
Ambar içerisindeki hareketler Cubic ile anlık ve grafiksel olarak izlenebilir. Farklı formatlarda alınabilen raporlar ile eleman ve ürün performans ölçümleri yapılabilir. Böylece yönetimsel kararların alınmasına destek sağlanır.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ana Sayfa - Hakkımzda-İletişim-Barkod Nedir-Barkod Hizmetleri-Barkod Numarası-Etiket Tasarımı-Barkodlama İşlemi-Sayım Sistemleri-Etiket Siparşi-Videolar-Otomatik Veri Toplam-Tedarik Zincir-Varlık Yönetimi-Saha Servis-Barkod Etiketleme-Saha Satış Sistemi-Stok Kontrol Sistem-Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)-Demirbaş Yönetim Sistemi-Market ve Mağaza Sistemleri-Rf Alan Araştırması-Teknik Servis-Bakım-Kuruluş İşlemleri-Referanslar