Çözümlerimiz
Otomatik Veri Toplama
Tedarik Zincir
Varlık Yönetimi
Saha Servis
Yazılımlarımız
Barkod Etiketleme
Saha Satış Sistemi
Stok Kontrol Sistem
Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)
Demirbaş Yönetim Sistemi
Market ve Mağaza Sistemleri
Oto Servis Programı
Restaurant Takip Sistemi
Raf Sistemleri
Depolama Raf Sistemleri
Turnike Sistemleri
Hizmetlerimiz
Rf Alan Araştırması
Teknik Servis
Bakım
Kuruluş İşlemleri
Sporsalonu Takip Sistemi
Personel Devam Kontrol
Master Film Hazırlama ve Hizmetimiz

Novosoft master film departmanı, 20 yılı aşkın tecrübesiyle arşivlerinde kayıtlı Türkiye çapında 2000’nin üzerindeki üretici firmaya, ürünlerini barkodlama ve master film negatiflerinin basılması konularında danışmanlık hizmetleri vermektedir.

Ürünlerine barkod numarası almak isteyen üretici firma, başvuruda bulunduğunda firma numarası alabilmek için gerekli işlem basamakları danışmanlarımızca anlatılmaktadır. Firma numarası belirlendikten sonra başvuruyu yapan firma için hemen dijital ortamda, eş zamanlı olarak da gerçek olarak dosyası açılmaktadır. Bundan sonra firmanın ürünleri için siparişleri alınmaktadır. Her yeni ürün için firmaya uygun standart da numaralar üretilmekte ve üretilen numaralar için master film negatif çıktıları basılarak kargolanmaktadır.

Barkod numarası üretim ve tasarımı için Axicon Innovations Limited firmasının lisanslı ürünü FilmBars Graphic programı kullanılmaktadır. Master film çıktıları ise Scitex Dolew 8000v2 negatif film çıkış makinalarında basılmaktadır. Film çıktıları, gerek negatif gerek pozitif olarak hazırlanarak kargo edilmektedir. Aynı zamanda istenirse dijital ortamda da farklı dosya formatlarda (EPS, JPEG,…vs.) e-mail olarak gönderilebilmektedir.

Master film üretiminde önemli olan unsur, üretilen master film çıktılarının doğru numaralandırılması, temiz ve doğru çıktılarının hazırlanması ve hataya yol açmayacak doğrultuda arşivlenmesidir.

Antalya Barkod istendiğinde barkod ile ilgili sadece master film üretimiyle kalmayıp, barkod basımı için gerekli bütün sarf ürünlerinden, barkod etiket basım makinalarına, barkod okuyucu cihazlardan El terminallerine kadar bütün donanımları tedarik eder.

Master Film Nedir?

Master film, bir baskı makinesinde üretilen, üzerinde barkodun bulunduğu negatif ya da pozitif filmdir. Master filmin üretimi sırasında, barkodun çubukları doğrudan filmin üzerine çizilir. Bu film, daha sonra ambalaj üzerine baskı yapmak üzere kullanılacağından çok temiz olmalı, basılan barkod ise standart ölçülere uygun olmalıdır.

Master filmin kalitesi, ambalaj üzerine yapılan barkod baskısının barkod okunduğu sırada herhangi bir sorun yaratmaması ve ilk okumada okunması ile anlaşılır.

Master filmin kalitesi aşağıdaki ölçütlere bağımlıdır:

Boyut: Barkodun boyutları büyültme faktörüne (magnification factor) bağımlıdır. Bir barkod büyültme faktörü ile tanımlanan sınırlar içerisinde kalmazsa okunma sorunları yaşanır. Barkodun boyutlarında yapılacak herhangi bir değişiklik okumayı riske sokabilir.

Çubuk Yüksekliği: Çubuk yüksekliği, barkodun boyuna (uzunluğuna) bağlı olarak seçilmelidir. Kısaltma işleminin uygulanması barkodun okunmaması riskini doğurur.

Renk: Barkodun yer aldığı yüzeyin rengi çok önemlidir. Barkodun okunabilmesi için barkoddaki koyu çubuklar ile zemin rengi arasında yeterli kontrast sağlanmış olmalıdır. Genel olarak açık renklerin (kırmızı ve turuncu gibi sıcak renkler de dahil olmak üzere) zeminde olması, çubukların ise koyu renklerden (siyah, lacivert, koyu yeşil gibi) seçilmesi uygun olur. Okunabilir ve okunamayan renk kombinasyonları için TOBB-GS1 Türkiye'ye başvurulabilir.

 

Ana Sayfa - Hakkımzda-İletişim-Barkod Nedir-Barkod Hizmetleri-Barkod Numarası-Etiket Tasarımı-Barkodlama İşlemi-Sayım Sistemleri-Etiket Siparşi-Videolar-Otomatik Veri Toplam-Tedarik Zincir-Varlık Yönetimi-Saha Servis-Barkod Etiketleme-Saha Satış Sistemi-Stok Kontrol Sistem-Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)-Demirbaş Yönetim Sistemi-Market ve Mağaza Sistemleri-Rf Alan Araştırması-Teknik Servis-Bakım-Kuruluş İşlemleri-Referanslar