Çözümlerimiz
Otomatik Veri Toplama
Tedarik Zincir
Varlık Yönetimi
Saha Servis
Yazılımlarımız
Barkod Etiketleme
Saha Satış Sistemi
Stok Kontrol Sistem
Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)
Demirbaş Yönetim Sistemi
Market ve Mağaza Sistemleri
Oto Servis Programı
Restaurant Takip Sistemi
Raf Sistemleri
Depolama Raf Sistemleri
Turnike Sistemleri
Hizmetlerimiz
Rf Alan Araştırması
Teknik Servis
Bakım
Kuruluş İşlemleri
Sporsalonu Takip Sistemi
Personel Devam Kontrol
RF Alan Araştırması

RF Sistem altyapısı bir kontrol birimi ile gereksinime göre sayısı değişen antenden (acces port – access point) oluşur. Antenler yardımıyla operasyon yürütülecek alanda kapsama alanı yaratılır. Taşınabilir RF terminaller bu kapsama alanı içerisindeyken sinyali en güçlü olan antenle ( Roaming) radyo dalgaları yardımıyla bağlantı kurarlar. Kapsama alanı yaratılırken ortamdaki birtakım bozucu etkenler (duvar metal bölmeler raf vs.) radyo sinyallerini zayıflattığından iletişim mesafesini düşürmekte ve iletişim kurulamayan ölü bölgelere neden olmaktadırlar. Kapsama alanının en az anten ile en etkin biçimde oluşturulması gerekmektedir. Bu nedenle antenlerin sayısını ve yerlerini belirlemek çok önemlidir. Konunun uzmanı teknik personelimiz tarafından yapılan saha çalışması (site survey); Access point lerin doğru noktalara yerleştirilmesi ve lokasyon dahilinde ölü nokta kalmaksızın bir kapsama alanı oluşturulması açısından çok önemlidir.

Accesss point montajı için belirlenen noktalara kategori 5 veya kategori 6 standartında Ethernet kablosu çekilmesi yeterli olacaktır. Power injecter teknolojisi sayesinde Ethernet kablosunun haricinde power kablosu çekilmesine gerek kalmamıştır. Bu teknoloji sayesinde access pointlerin çalışması için gerekli olan voltaj Ethernet kablosu üzerinden de taşınabilmektedir. Kablolama çalışmaları için ön hazırlıklar , kablolama ile ilgili standartlar ve topraklama değerlerinin uygunluğu ile ilgili eksiklikler ve ulaşılması gereken standartlar konusunda ilgililere bilgi verilir. Sistemin sağlıklı çalışması için en önemli etkenler kablolama ve topraklama değerleridir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği takdirde RF sisteminizin en az anten ile en etkin ve sağlıklı çalışması sağlanabilir.

 

 

Ana Sayfa - Hakkımzda-İletişim-Barkod Nedir-Barkod Hizmetleri-Barkod Numarası-Etiket Tasarımı-Barkodlama İşlemi-Sayım Sistemleri-Etiket Siparşi-Videolar-Otomatik Veri Toplam-Tedarik Zincir-Varlık Yönetimi-Saha Servis-Barkod Etiketleme-Saha Satış Sistemi-Stok Kontrol Sistem-Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)-Demirbaş Yönetim Sistemi-Market ve Mağaza Sistemleri-Rf Alan Araştırması-Teknik Servis-Bakım-Kuruluş İşlemleri-Referanslar