Çözümlerimiz
Otomatik Veri Toplama
Tedarik Zincir
Varlık Yönetimi
Saha Servis
Yazılımlarımız
Barkod Etiketleme
Saha Satış Sistemi
Stok Kontrol Sistem
Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)
Demirbaş Yönetim Sistemi
Market ve Mağaza Sistemleri
Oto Servis Programı
Restaurant Takip Sistemi
Raf Sistemleri
Depolama Raf Sistemleri
Turnike Sistemleri
Hizmetlerimiz
Rf Alan Araştırması
Teknik Servis
Bakım
Kuruluş İşlemleri
Sporsalonu Takip Sistemi
Personel Devam Kontrol
Ürün Sayım Sistemleri

Marketlerden kitapevlerine, mağazalardan eczanelere ve hatta hastanelere kadar farklı süreçlere sahip tüm firma ve kuruluşların hayatta kalmak için buluştuğu ortak nokta müşteri memnuniyetidir. Bunun arttırılabilmesi için sahip oldukları insan kaynağını, stok ve zamanı çok verimli kullanarak hem hizmet süreçlerini hızlandırmaları hem de maliyetlerini düşürmeleri gerekir.

Sayman Ürün Ailesi, her ölçüde işletmenin ihtiyacını karşılayabilecek şekilde tasarlanmış 3 farklı modeliyle depo ve stok sayımlarını kabus olmaktan çıkartıyor. Novosoft, hızla kaydedilen teknolojik gelişmelere paralel olarak ilerleyen mobil teknolojileri kullanarak, farklılaşmayı hedefleyen firmaların yardımına koşuyor.

Ürünlerin depoya girişinden, depolar arası transferine ve depodan çıkışına kadar geçen süreç içerisinde yer alan işlemlerin kolay, hızlı ve hatasız yapılmasını sağlayan Novosoft Sayman, aynı zamanda depolarda var olan ürünlerin sayım işlemlerini gerçekleştiriyor.

Depolardaki manuel işlemleri ortadan kaldırarak insan hatalarından kaynaklanan zaman ve maddi kayıpları minimum seviyeye indiren Novosoft Sayman, depo sayım işlemlerinde kurumların ihtiyacına göre seri okutma ya da adetle birlikte okutma opsiyonları sunuyor. Sayım işlemi esnasında isteğe bağlı olarak ürünleri tek tek okuyan ya da toplayarak okuyan Novosoft Sayman, barkod bilgilerinin manuel olarak girilmesine imkan sağladığı gibi farklı sektörlerde kullanılan ağırlıklı (gramajlı) ürün barkodlarını, fiyatlı ürün barkodlarını, süreli yayın barkodlarını ve seri numarası barkodlarını okuyarak sektörlere esnek çözümler sunuyor.

Novosoft Sayman, özelleştirilebilir yapısı ile her işletmenin ihtiyacına göre farklı amaçlarla kullanılabilir. Aynı program ile satış temsilciniz sipariş alıp, silip, basabilirken; depocunuz sayım yapabilir ya da planlı/plansız ürün sevkiyatı yapıp yüklenen ürün listesini basabilir.

Esnek yapısı sayesinde şirketinizin süreçlerinin gerektirdiği kuralları uygulamanız mümkündür. Eğer kullanılacak tüm barkodlar önceden sistemde tanımlanabiliyorsa, tanımlı olmayan barkodun okutulmamasını sağlayabilirsiniz. Daha esnek bir yapıya ihtiyacınız varsa kontrol katarı özelliğini kullanıp, barkodun oluşma mantığını kontrol ederek okutabilir ya da herhangi bir kontrol yapmadan okutulmasını sağlayabilirsiniz.

Sağladığı Faydalar

Barkod teknolojilerinin kullanımıyla hızlı ve hatasız depo/stok sayımı yapabilme

Değişik türde barkod okuyabilme :

Ağırlıklı (gramajlı) ürün barkodları
Süreli yayın barkodları (dergi, gazete)
Özel harf ya da rakam içeren barkodlar
Seri numarası barkodları  

Giriş-çıkış işlemlerinde kullanılması durumunda anlık olarak stokların takip edilebilmesi

Planlı mal kabul ve tesliminde, depoya giren ve çıkan ürünlerde hata oluşmasının engellenmesi ve kurumsallığın gereği disiplinin sağlanması

İlk yatırım maliyetlerinin kısa sürede geri kazanılması

Ticari ya da kurumsal kaynak planlama paketleri ile entegrasyon sayesinde zaman ve iş gücü tasarrufu sağlanması

Özellikler

Kolay kullanım

Uygun maliyet

Parametrik yapı

Seri okuma ya da adetli okuma

Barkodu olmayan veya okunmayan ürünler için ürün kodundan arama yapabilme

İstenildiği an ürün miktarı değiştirebilme

Toplayarak okuma

Ürün kontrolü

Ticari ya da kurumsal kaynak planlama paketleri ile entegrasyon

Nasıl Çalışır ?

Novosoft Sayman küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için Sayman ve Sayman Pro, orta ve büyük işletmeler içinSayman Gold versiyonları ile firmalara en uygun çözümü sağlar.

Sayman ve Sayman Pro

Giriş, çıkış ve sayım işlerini kağıt formlarda ya da excel dosyalarında takip eden küçük ve orta ölçekli işletmeler için tasarlanmıştır.

Çalışma şekli batch’dir. Bu mantıkta çalışma için ihtiyaç duyulan bilgiler (cari kartlar, stok kartları,  depo kartları) dışarıdan access dosyasına kopyalandıktan sonra Sayman PC aracılığıyla EB’ye iletilir.

EB’den toplanan data Sayman PC aracılığıyla access dosyasına yazılır. PC üzerinde access dosyasında toplanan bilgiler istenildiği şekilde değerlendirilebilir.

Sayman Gold

SQL tabanlı kurumsal kaynak planlama paketi kullanan, orta ve büyük ölçekli işletmelerin sayım, giriş, çıkış, alım, satım irsaliye işlemlerinin dışında planlı mal kabul ve teslim yapabilecekleri bir çözüm sağlar.

Çalışma şekli RF’tir. RF çalışma mantığında kendi üzerinde hiç data bulundurmadan ticari paketin veritabanı üzerinde çalışmaktadır. Bu şekilde araya entegrasyon için herhangi bir program girmediğinden ticari pakete girilen bir kayıt anında Sayman EB’de görünmekte ve aynı şekilde Sayman EB’den girilen bir kayıt da anında ticari paketin içinden görülebilmektedir. Bu şekilde çalışıldığında PC tarafında herhangi bir program bulunmamaktadır.

Halihazırda geliştirilmiş muhasebe paketi entegrasyonları (Logo, Link, Netsis, Nebim) mevcut olup, ayrıca firmaların kendi entegrasyonlarını yapmaları mümkündür. Bu amaçla ticari paketten access dosyasına gerekli bilgilerin (stok, depo, müşteri) yazılması ve EB’den gelen bilgilerin buradan okunup firmanın kendi ticari paketine alınması yeterlidir. Veri tabanı yapısı ile ilgili dokümantasyon ürün ile birlikte verilmektedir.

 

Ana Sayfa - Hakkımzda-İletişim-Barkod Nedir-Barkod Hizmetleri-Barkod Numarası-Etiket Tasarımı-Barkodlama İşlemi-Sayım Sistemleri-Etiket Siparşi-Videolar-Otomatik Veri Toplam-Tedarik Zincir-Varlık Yönetimi-Saha Servis-Barkod Etiketleme-Saha Satış Sistemi-Stok Kontrol Sistem-Ambar Yönetim Sistemi (Cubic)-Demirbaş Yönetim Sistemi-Market ve Mağaza Sistemleri-Rf Alan Araştırması-Teknik Servis-Bakım-Kuruluş İşlemleri-Referanslar